Milo Meter
מבצעים
קישורים
אודות הבחינה
איך בוחרים קורס פסיכומטרי?
טיפים לבחינה הפסיכומטרית
ריכוז הורדות
מילומטר – נסה חינם עכשיו
מילומטר – אהבתי, רוצה לקנות
מילומטר לסלולר
למה מילומטר?
תגובות משתמשים
תכונות עיקריות
טבלה השוואתית
מה זה memoWise?
מבצעים
קישורים
עזרי לימוד חיוניים
   שלום אורח !  (התחבר \ שכחתי סיסמא) 23.04.24   

הורדות
נסה בחינם
רכישה
עד עכשיו הורידו : 4074 תלמידים

לא מרוצים? תוכלו להתחרט ולקבל את כספכם בחזרה תוך שבוע מיום הקנייה

לרכישה טלפונית בכל שעה
חייגו 03-5114200חדשות פסיכומטרי


מילה יומית
איך בוחרים קורס פסיכומטרי?


שלום,
אין במאמר זה מטרה לפרסם מכון פסיכומטרי כזה או אחר. למרות היותי משויך לאחד המ כונים, נמנעתי מלציין את שמו או להמליץ עליו בדרך כלשהי. המאמר מפרט בפניך כיצד לבחור קורס פסיכומטרי בצורה כזו שתבטיח תמורה מלאה לכספך. לא משנה איך ומאיזו נקודת השקפה נביט על הדברים בתחום הפסיכומטרי, בכל מקרה נגיע למסקנות המובאות כאן במאמר. כל בעל ניסיון שעבר קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, ימצא את דברי נכונים.

אני מניח שעייפתם מלשמוע מנציגי כל המכונים "אנחנו הכי טובים בפסיכומטרי". הסיסמה אכן נשמעת משכנעת, אולם לא זו היא שתקנה לך הצלחה אמיתית בבחינה. אמנם כאשר אנו נרשמים לקורס הכנה אנו נרשמים ל"מכון הכנה לפסיכומטרי", אולם בסופו של דבר - לא נעבור את הקורס ב"מכון", אלא בכיתה ספציפית במכון. מכאן, שאין להסיק כי המלצה על מכון בהכ רח תבטיח את איכות הקורס עבורך. לעומת זאת, המלצה על מדריך מסוים, באם ניתן להשתבץ לכיתתו - תעשה את העבודה עבורך. מ סקירת דעותיהם של אלפי תלמידים עולה כי שני הפרמטרים החשובים ביותר בקורס הפסיכומטרי הם:
א. המדריך. כמעט פה אחד מעידים תלמידי קורסי ההכנה כי במקרים בהם המדריך היה בינוני או נמוך מכך ברמתו, ביכולתו לשכנע, להסביר ולפשט את הדברים, הקורס היה בינוני בהתאם.

ב. היחס האישי. ממוצע מספר התלמידים בכיתה בקורסי ההכנה כיום עומד על כ-25 עד 35 תלמידים. צפה לכך שבהיעדר התחייבות מצד המכון, תאלץ לוותר על החלק ה"אישי" ולחלוק כיתה עם עוד 30 תלמידים בממוצע. תלמידי קורסי ההכנה הפסיכומטריים מעידים כי הצלחתם נפגעה משמעותית בכיתות בהן "לא מצאנו את עצמנו".

שני פרמטרים אלו מהווים מרכיבים קריטיים בהצלחתך, ועל כן - רצוי לבדוק אותם מראש. לא אוכל להביא בשורות כי מתחייבים במכוני ההכנה לפסיכומטרי מראש על מדריך ספציפי או כמות התלמידים בכיתה. ככל שתבטיח את מקומך בכיתה קטנה יותר ועם מדריך שקיבלת עליו המלצה, כך תגדיל את סיכוייך להצליח בבחינה הפסיכומטרית. אגב, כך גם תמעיט את סיכוייך לעבור את הבחינה פעם נוספת.

כמה טיפים, וכמה מיתוסים שראוי לנפץ:
1. היזהרו מהפרסום: קורס "אישי" איננו תמיד אישי, מכון שמכריז על עצמו "מספר 1" איננו בהכרח כזה (ישנם כמה שמכריזים על עצמם כאלה, אז אחד בהכרח איננו צודק, נכון ?)

2. אחד המכונים מפרסם סקר ציונים. מרשים לכאורה. מאותו הסקר עולה כי ממוצע שלושת המכונים הגדולים עומד על מעל ל-600(!). מפתה מאוד אם כך. בל נשכח, שהממוצע הארצי עומד על כ-537. כל תלמיד שלומד את נושא הממוצעים לבחינה הפסיכומטרית מגלה כי משהו בסקר איננו מסתדר: אם אכן ממוצע המכונים הגדולים עומד על מעל ל-600, ומכונים אלו מן הסתם חולשים על רוב קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית, הרי עולה מכך שהמיעוט הנותר אמור לקבל ציון ממוצע נמוך מ-350, על מנת שהנתונים יתאמתו. חלילה לי מלומר שהמכונים מסלפים נתונים. עדיין, נזכור כי מדובר על סקר בלבד: ראשית, הציונים הנסקרים הם של אותם תלמידים שמוכנים לספר על ציוניהם. אמרו לי אתם: מי מהתלמידים שש לספר על ציון הבחינה, אלו שהצליחו יותר או אלו שהצליחו פחות ? כן, אתם חושבים נכון. זכרו: תוצאות הבחינה הפסיכומטרית מגיעות למוסדות האקדמאים ולנבחן בעצמו בלבד.

3.קורס יקר איננו בהכרח יוקרתי: במקרים רבים, אתם כמובן תממנו בעלויות הקורס את הפרסום (ככל שהמכון מפרסם יותר - תשלמו יותר), את עלויות המשרדים המפוארים ועלויות נלוות נוספות.אין בהכרח יחס ישר בין עלות הקורס שתשלמו לבין איכות המדריך שתזכו לקבל והיחס האישי שתקבלו.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה לכולכם.

שלכם, דרור אביגדור.

המאמר באדיבות אתר משכל


חזרה
maGma   2006-2008© copyright All rights reserved Applicell LTD 03-5114200